פורים כפורים (1 תגובות לחידוש זה)

נכתב על ידי mose67, 7/6/2010

סוף מעשה במחשבה תחילה

הצהרה אישית על החזון והיעדים אשר מדריכים אותך בעולם התורה
"ב''ה מתכון לבן גאון (או לישיבה שמייצרת גאונים) בעקבות המצב שאנו רואים הרבה נושרים מישיבות ומהיהדות לדעתי צריך לעשות שינוי רציני (מי שפוחד משינויים יעשה זאת לפחות עבור הנושרים) הישיבה תחלק את 8 שעות הלימוד כך: עיונא, גירסא, משניות ותויו''ט, מדרשים, טור וב''י, שו''ע ונ''כ, חומש ומפרשי מקראות גדולות, נ''ך ומפרשי המקראות גדולות. בנוסף לכך: כל יום א' יהיה שעה עם מומחה לציצית (איך קושרים, מנהגים, מה פוסל וכו') תפילין, שעטנז, שופר, סימני עופות טהורים וכו' כל שבוע מצוה אחרת. כל יום ג' מומחה ליהדות פולין או טוניס או ברסלב או תימנים מי היו תולדותיהם רבותיהם ספריהם וכו'. כל יום ה' מומחה לניגוני חסידים ובקשות ופיוטי עדות כל שבוע עדה אחרת. בטוחני שכל הלומד בישיבה זו אהבתו לתורה וידיעותיו ישמרוהו נטוע חזק ביהדות וגם אם ינשור חלילה אז היהדות תהיה נזכרת במוחו כחוויה נפלאה."
mose67 (‏יום שני ‏01 ‏ינואר ‏2018)

ב''ה

                     פורים- כפורים

ידוע המובא בתורת החסידות מהזוהר (תקו''ז נז:) שכפורים הוא כ-פורים (דהיינו כמו פורים) ומצאתי בע''ה רמזים בזה1) פורים לרוב חל בפרשת תצוה שמדברת על הכהן הגדול וכניסתו אל הקודש ביום הכיפורים (ולעיתים בפ' ויקרא ובפ' צו שמדברים על הכהונה או על אהרן) 2) פורים מורכב מאותיות פ (גמט' הכהן) ורים (גמט' אהרן) 3) על אהרן נאמר וראך ושמח בלבו. ושמח רומז לפורים.וכן ושמח (או שמחו) גמט' בחג הפורים.4)אסתר גמט' הנרות (בהעלותך) 5)מרדכי גמט' והוא אהרן.

שמעתי פעם על קשר בין לבוש מלכות של מרדכי שיצא מלפני המלך לבין בגדי כהונה אודה למי שיביא מקור מחז''ל או חכמי הדורות לקשר כזה.ואז אוכל לבסס יותר את חידושי. תודה.

להקדשת החידוש (בחינם!) לעילוי נשמה, לרפואה ולהצלחה לחץ כאן

חולק? מסכים? יש לך מה להוסיף? חווה דעתך על החידוש!
דיונים - תשובות ותגובות (1)
DL2000 (8/6/2010)
יפה!!